Inne materiały, jak np. okładziny szklane i okładziny pogodowe, należy wymieniać, ponieważ z czasem ulegają uszkodzeniu. Czynniki takie jak erozja pogodowa mogą prowadzić do wyblaknięcia lub stłuczenia szkła, a także do wysuszenia go. Innym typowym obszarem naprawy zewnętrznej jest usuwanie wgnieceń. Pociąga to za sobą konieczność pobrania oryginalnego metalu i ponownej obróbki w celu usunięcia wgnieceń i innych tego typu uszkodzeń. Profesjonaliści często używają młotków i lalek do usuwania wgnieceń.

Polega to na umieszczeniu wycinanego elementu metalowego na zakrzywionym metalowym wózku i użyciu młotka elektrycznego lub ręcznego do usunięcia wgniecenia i wygładzenia metalu. Pojazdy często wymagają renowacji plastikowych reflektorów, ponieważ z biegiem czasu światła przednie mogą zamglać z powodu warunków atmosferycznych.

JG Jan Grochocki – auto detailing – kosmetyki do konserwacji silnika samochodowego

Silnik spalinowy wymaga regularnej konserwacji w celu zapewnienia jego nieprzerwanego działania. Olej silnikowy, wspomaganie układu kierowniczego i płyn hamulcowy to przykłady konserwacji silnika, które należy regularnie konserwować i sprawdzać. Często z czasem zużycie może spowodować, że silnik nie będzie nadawał się do użytku.

  • W takim przypadku konserwator może usunąć istniejący silnik i wymienić go na inny, podobny lub nowoczesny zamiennik silnika. W celu przeprowadzenia remontu silnika technik przeprowadza najpierw dokładną kontrolę. Często wstępnie odnowione pojazdy mają silniki, które nie wymagają konserwacji przez lata, a zatem wymagają remontu silnika, aby przywrócić je do stanu używalności.
  • Silnik jest wyjmowany z samochodu i sprawdzany pod kątem uszkodzeń i niefunkcjonalności. Typowe części wymagające wymiany to tłoki, świece zapłonowe, akumulator przewodu paliwowego, bezpieczniki, pasek zębaty i różne uszczelki.

Wszystkie z czasem ulegają pogorszeniu. Elementy konstrukcyjne, takie jak blok silnika, wałek rozrządu i wał korbowy, wymagają rzadziej naprawy, ale nierzadko są rzadkością: po zebraniu wszystkich wymaganych części zdemontowane elementy są czyszczone, smarowane (jeśli to konieczne) i ponownie montowane. W samochodzie wymieniany jest silnik. Protegujemy JG Jan Grochocki – auto detailing.

Auto Detailing - bardzo dokładne naprawy samochodów

Pielęgnacja karoserii jakie kosmetyki warto kupić

Następnie mechanik przeprowadza serię testów, aby upewnić się, że silnik pracuje i jest w dobrym stanie na drodze. Jest to tzw. kontrola przed uruchomieniem silnika. W pierwszej kolejności sprawdzane są wszystkie przewody i węże pod względem pęknięć i nieszczelności. Po drugie, grzejnik jest uzupełniany wodą, aby zapewnić szczelność instalacji. Następnie uzupełniany jest poziom oleju. Na koniec sprawdza się stan naładowania akumulatora i system zapłonowy. Silnik jest wtedy gotowy do pracy.