Międzymiastowe połączenia autokarowe są bardzo popularne na trasach do mniejszych ośrodków miejskich, które nie są obsługiwane przez Via Rail, jak również w takich obszarach jak korytarz, szczególnie wśród studentów, gdzie duzi przewoźnicy, tacy jak Megabus, Greyhound Canada i Coach Canada, świadczą bardzo częste usługi. Inni ważni operatorzy korytarza to Voyageur, Intercar, Limocar i inni. Ekspresowe autokary (i pociągi) kursujące między miastami są obsługiwane przez GO Tranzyt w ramach systemu transportu publicznego regionu Wielkiego Toronto. Ontario Northland obsługuje połączenia autobusowe z Toronto do granic Hudson i James Bay na dalekiej północy prowincji. W północnych częściach prowincji, z dala od linii kolejowych, działa wielu mniejszych i bardziej ukierunkowanych przewoźników, takich jak Abitibi-Témiscamingue w Quebecu. W prowincjach morskich autobusy międzymiastowe są obsługiwane przez autobusy morskie.
W 2012 r. Greyhound Canada ogłosił w Albercie cięcia w usługach w tym samym czasie, w którym Acadian Coach Lines ogłosił, że czeka na zamknięcie w atlantyckiej Kanadzie.

Bus Okęcie Białystok – Ankar – obsługujemy również wycieczki zorganizowane

W stosunkowo rozwiniętych regionach Chin, gdzie sieć autostrad jest rozległa, autokar międzymiastowy jest powszechnym środkiem transportu między miastami. W niektórych miastach, na przykład w Shenzhen, prawie każde miasto/dzielnica posiada dworzec autobusowy.

Między Hongkongiem a różnymi miastami prowincji Guangdong istnieje wiele międzymiastowych połączeń autokarowych, np. Shenzhen, Guangzhou, Zhongshan i Zhuhai. Tego rodzaju autokary są prawnie sklasyfikowane jako rodzaj niefranczyzowanego autobusu publicznego, jako „Międzynarodowa usługa pasażerska”.

bus Okęcie Białystok - Ankar

Usługi transpotowe w Białystoku w przystępnej cenie

Ponadto istnieją pewne usługi autokarowe, które jedynie przewożą pasażerów między Hongkongiem a przejściem granicznym w Shenzhen, bez konieczności wjeżdżania do centrum miasta w Shenzhen lub dalej. Usługi te określane są przez Departament Transportu jako „krótkodystansowe transgraniczne przewozy autokarowe”, które prawie przez cały czas trwania podróży mieszczą się w granicach Hongkongu, w przeciwieństwie do „długodystansowych transgranicznych przewozów autokarowych”, które odbywają się pomiędzy miastami.